Дознајте како овој љубовен пар заработува по 9.000 долари за една фотографија на Инстаграм!

Џек Морис и Лорен Бален го живеат она што повеќето луѓе на Инстаграм би го нарекле „животна цел“. Тие се запознале во Фиџи минатата година и сега не само што ги овековечуваат нивните патувања низ светот со совршени фотографии, туку и добиваат по 9.000 долари за секоја слика што ќе ја објават.

Дознајте како овој љубовен пар заработува по 9.000 долари за една фотографија на Инстаграм!

Џек има 2 милиони следбеници на Инстаграм, а Лорен околу 1,2 милиони. Двојката добива многу пари од познати брендови и туристички компании кои ги спонзорираат нивните секојдневни авантури околу светот.

Дознајте како овој љубовен пар заработува по 9.000 долари за една фотографија на Инстаграм!

Џек неодамна открил како тој и Лорен се здобиле со Инста-слава и наша препорака е внимателно да ги прочитате неговите совети.

„Ги едитирам сите фотографии на истиот начин со помош на Lightroom presets“, Џек открил како го добиваат истиот волшебен ефект на сите фотографии.

Дознајте како овој љубовен пар заработува по 9.000 долари за една фотографија на Инстаграм!

Тој исто така додал дека најчесто се сликаат 1 час по изгрејсонцето, бидејќи тоа е најтивкиот период од денот

„Не користам мобилни апликации и филтери. Едитирам со помош на Lightroom на мојот MacBook Pro и тоа е тоа.“

Дознајте како овој љубовен пар заработува по 9.000 долари за една фотографија на Инстаграм!

Продолжете на следната страница за да ги погледнете и останатите неверојатни фотографии на Лорен и Џек…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар