Доколку Фотошоп би имал смисла за хумор, еве што би направил…

Фотографиите на Џејмс Попсис се опишувани на многу начини, но „забавни“ е неговиот омилен опис. Тој сака да спојува необични предмети и места притоа создавајќи иронија и спротивставеност. Ве оставаме да уживате во неговите урнебесни дела!

Мрзливо утро

(1)dokolku-fotoshop-bi-imal-smisla-za-humor-eve-shto-bi-napravil-kafepauza.mk

Голема нарачка

(2)dokolku-fotoshop-bi-imal-smisla-za-humor-eve-shto-bi-napravil-kafepauza.mk

Пријателски оган

(3)dokolku-fotoshop-bi-imal-smisla-za-humor-eve-shto-bi-napravil-kafepauza.mk

Нуркање крај корален лист

(4)dokolku-fotoshop-bi-imal-smisla-za-humor-eve-shto-bi-napravil-kafepauza.mk

Без излез

(5)dokolku-fotoshop-bi-imal-smisla-za-humor-eve-shto-bi-napravil-kafepauza.mk

Зона 334

(6)dokolku-fotoshop-bi-imal-smisla-za-humor-eve-shto-bi-napravil-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар