Деца кои докажуваат дека креативноста нема граници кога станува збор за играчки

Деца кои докажуваат дека креативноста нема граници кога станува збор за играчки

Ништо не може да ја сопре детската имагинација, особено кога станува збор за забава со пријателите. Децата ширум целиот свет ги прават своите омилени играчки од речиси ништо, а резултатите се навистина генијални. Од картонски кутии и пластични шишиња, до корпи и кал, секојдневните предмети добиваат втор живот благодарение на креативните раце на децата. Во продолжение погледнете неколку вакви детски креации кои, без сомнение, ќе ве остават без зборови. Можеби ќе добиете и некоја идеја и за вашите деца.

Ова момче сонувало за мобилен, па си направило од кал

Деца кои докажуваат дека креативноста нема граници кога станува збор за играчки

Ова друштво од Руанда направило одличен велосипед

Деца кои докажуваат дека креативноста нема граници кога станува збор за играчки

Рачно направена маса за билјард е доволно за да станете експерт во играта

Деца кои докажуваат дека креативноста нема граници кога станува збор за играчки

Нов бенд е роден во Африка

Деца кои докажуваат дека креативноста нема граници кога станува збор за играчки

Ова девојче кое сака да биде модна дизајнерка веќе ја направило нејзината прва чанта

Деца кои докажуваат дека креативноста нема граници кога станува збор за играчки

Момче од Ангола си направило автомобил со работи што ги нашло на улица

Деца кои докажуваат дека креативноста нема граници кога станува збор за играчки

Летало од пластична кеса

Деца кои докажуваат дека креативноста нема граници кога станува збор за играчки

Ова девојче прави слатки играчки со жица

Деца кои докажуваат дека креативноста нема граници кога станува збор за играчки

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар