7 неочекувани роднински врски помеѓу славните ѕвезди

Некои познати личности не ни знаеле дека се во сродство сè додека не се прославиле. Погледнете ги следниве 7 парови познати личности за кои никогаш не би погодиле дека се роднини.

1. Николас Кејџ и Софија Копола

(1)7-neochekuvani-rodninski-vrski-pomegju-slavnite-kafepauza.mk

Вистинското име на Николас Кејџ е Николас Ким Копола. Тој има околу 10 роднински врски во Холивуд, и речиси секој од нив е поврзан со кинематографијата. Една од неговите роднини е Софија Копола, режисерот на филмовите „Изгубени во преводот“ (Lost in Translation) и „Марија Антоанета“ (Marie Antoinette). Софија му е братучетка на Николас.

2. Гај Ричи и Кејт Мидлтон

(2)7-neochekuvani-rodninski-vrski-pomegju-slavnite-kafepauza.mk

Познатиот режисер и војвотката од Кембриџ се роднини. Гај дури присуствувал и на венчавката на Кејт и Вилијам.

3. Анџелина Џоли и Хилари Клинтон

(3)7-neochekuvani-rodninski-vrski-pomegju-slavnite-kafepauza.mk

Кој би помислил дека Џоли има роднина помеѓу американските политичари? Овие дами се 9-та генерација братучеди.

4. Рајан Гослинг и Џастин Бибер

(4)7-neochekuvani-rodninski-vrski-pomegju-slavnite-kafepauza.mk

Семејството на Бибер е големо и во него можат да се најдат многу познати личности. Една од нив е Рајан кој со Џастин се 11-та генерација братучеди.

5. Фарел Вилијамс и Тимбаленд

(5)7-neochekuvani-rodninski-vrski-pomegju-slavnite-kafepauza.mk

Овие талентирани продуценти се всушност братучеди.

6. Мет Дејмон и Бен Афлек

(6)7-neochekuvani-rodninski-vrski-pomegju-slavnite-kafepauza.mk

Пријателите од детството се исто така и роднини. Мет и Бен се 10-та генерација братучеди.

7. Принцот Чарслс и Ралф Фаинс

(7)7-neochekuvani-rodninski-vrski-pomegju-slavnite-kafepauza.mk

Ралф открил дека неговото семејно стебло има и кралски корени. Тој и Чарлс се 8-ми братучеди.

Никогаш не би ги погодиле ни предците на овие славни личности!

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар