25 кучиња кои сепак не ги прекршуваат правилата

Никогаш не ја потценувајте интелигенцијата на кучињата. На пример, тие секогаш може да најдат „дупки“ во правилата кои им ги поставиле сопствениците. Не смеат да лежат на креветот – тие ќе легнат на предмет што е на креветот. Не смеат да молат за храна – тие ќе седат до вас кога јадете и ќе гледаат во вашата чинија. Овие кучиња се вистински „искривувачи“ на правилата, а следните фотографии покажуваат дека можеби се попаметни и од нивните сопственици.

1. „Но моите шепи сè уште се на подот…“

(1)25-kuchinja-koi-sepak-ne-gi-prekrshuvaat-pravilata-kafepauza.mk

2. Само уште едно гладно кученце кое се дружи со сопственикот

(2)25-kuchinja-koi-sepak-ne-gi-prekrshuvaat-pravilata-kafepauza.mk

3. Таа знае дека ѝ е забрането да моли за храна

(3)25-kuchinja-koi-sepak-ne-gi-prekrshuvaat-pravilata-kafepauza.mk

4. Знае дека има забрана за влез во спалната соба, па затоа не ја гледа сопственичката во очи

(4)25-kuchinja-koi-sepak-ne-gi-prekrshuvaat-pravilata-kafepauza.mk

5. На оваа девојка не ѝ е дозволено да седи на каучот, па затоа таа седи ВО него

(5)25-kuchinja-koi-sepak-ne-gi-prekrshuvaat-pravilata-kafepauza.mk

6. „Случајно“ ја фрли играчката во собата каде што не смее да влегува

(6)25-kuchinja-koi-sepak-ne-gi-prekrshuvaat-pravilata-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница…

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар