29 мај 2017 | Кафе пауза

Разиграно чудо: Погледнете како танцува фонтаната во градскиот парк

Пред неколку дена во градскиот парк пуштена е во работа фонтаната „Лотосов цвет“, овој пат во несекојдневна, магента боја што го следи ритамот на водата.
Датум: 29 мај 2017
, Автор:

9 ликови од нашите омилени ТВ серии кои требало да бидат играни од други актери

Замислете како би изгледала вашата омилена ТВ серија кога главните ликови би биле играни од други актери.

Како да бидете најдобри пријателки со вашата свекрва?

Добивањет признание од мајката на сопругот е можеби најголемиот предизвик со кој се соочуваат нововенчаните девојки.

25 кучиња кои сепак не ги прекршуваат правилата

Никогаш не ја потценувајте интелигенцијата на кучињата. Тие секогаш може да најдат „дупки“ во правилата кои им ги поставиле сопствениците.

5 лаги што смеете да му ги кажете на вашиот партнер

Кои бели лаги ги препорачуваат експертите?

Маникир, крема и лосион: 7 тајни на жените со убави и негувани раце

Убавината ја прават ситниците, а прекрасните и негувани раце го заземаат највисокото место.

Придобивките од аргановото масло

Ова „течно злато“ има моќ да се бори со акни, дијабетес, болести на срцето и црниот дроб, па дури и со ракот.

7 причини зошто вашата сопруга не е среќна

Фразата „Делата кажуваат повеќе од зборовите“ е многу вистинита кога станува збор за бракот.

Најопасните циркуски акти кои се изведуваат и денес

Сигурно кога сте биле на циркус имате помислено дека артистите се навистина храбри.

12 намирници кои не дебелеат и можете да ги јадете во огромни количини

На сите ни е познато дека не постои храна без калории, но овие 12 намирници можете да ги јадете во големи количини, а притоа да не се здебелите.

10 книги што сите интроверти треба да ги прочитаат

Наместо да излезете во дискотека или да одите на роденден, опуштете се на каучот и грабнете некоја од следниве 10 извонредни книги...

Дали знаете дека можете да ги контролирате вашите соништа?

Научете како да ги контролирате вашите соништа со помош на следниве неколку техники...
12