19 фотографии коишто ќе ве восхитат со нивната совршеност - Part 2

19 фотографии коишто ќе ве восхитат со нивната совршеност

10. Оваа пеперутка со провидни крилја, е совршено дело на природата

19 фотографии коишто ќе ве восхитат со нивната совршеност

11. „Имав среќа да се возам во тотално празен вагон во метро“

19 фотографии коишто ќе ве восхитат со нивната совршеност

12. Оваа пита со капини изгледа премногу вкусно и привлечно

19 фотографии коишто ќе ве восхитат со нивната совршеност

13. Овој вид стаклени жаби, изгледаат речиси провидно

19 фотографии коишто ќе ве восхитат со нивната совршеност

14. Моментот, кога продуктите совршено ги собира во пазарната кошница

19 фотографии коишто ќе ве восхитат со нивната совршеност

15. Убавината на пресечените цитрусни овошја, наредени на даска за сечкање

19 фотографии коишто ќе ве восхитат со нивната совршеност

16. „Вака изгледа секоја куќа откако ќе инсталирам жици за струја во неа“

19 фотографии коишто ќе ве восхитат со нивната совршеност

17. Водата во ова езеро е потранспарентна, од водата во кој било приватен базен

19 фотографии коишто ќе ве восхитат со нивната совршеност

18. „Вчера, на мојата пријателка ѝ кажав дека нејзините Макаронс колачиња, изгледаат како мали хамбургери. Вечерва, таа ми ја испрати оваа фотографија“

19 фотографии коишто ќе ве восхитат со нивната совршеност

19. Хармонично наредени коцки во боја

19 фотографии коишто ќе ве восхитат со нивната совршеност

Може да ве заинтересираат и овие 15 факти што докажуваат дека светот е многу почуден отколку што мислиме.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар