17 емотивни фотографии кои ќе предизвикаат вашето срце да подзастане за момент

За жал, повеќето луѓе имаме тенденција да ги сокриваме вистинските емоции во секојдневниот живот, а тоа предизвикува срцето да ни се стега, бидејќи не му ја даваме потребната слобода. Денешнава статија е посветена токму на моментите коишто ни носат неизмерна среќа или неопислива болка. Приказните коишто се кријат зад овие 17 фотографии, дефинитивно нема да ве остават рамнодушни и ќе ве потсетат какво е чувството да се биде жив.

1. 104-годишен австралиски научник, се збогува со неговиот внук, пред да фати авионски лет до клиника во Швајцарија, во којашто доброволно ќе му стави крај на својот живот.

17 емотивни фотографии кои ќе предизвикаат вашето срце да подзастане за момент

2. „Мојата мајка штотуку дипломираше во школа за медицински сестри, на 44-годишна возраст. На оваа фотографија, таа позира пред нејзината слика од матурирањето. Таа сака да им кажам на сите луѓе, дека никогаш не е доцна да се напредува во животот.“

17 емотивни фотографии кои ќе предизвикаат вашето срце да подзастане за момент

3. „Ова е мојот едномесечен син и неговата 97-годишна прабаба.“

17 емотивни фотографии кои ќе предизвикаат вашето срце да подзастане за момент

4. „Јас имам 65 години и тукушто завршив колеџ. Никогаш не е доцна за учење!“

17 емотивни фотографии кои ќе предизвикаат вашето срце да подзастане за момент

5. „Денес, една мала уморна пчела, слета на мојата јакна. Ѝ понудив малку џем од мојата крофна, од кој со задоволство лизна и ја доби потребната енергија, за повторно да полета.“

17 емотивни фотографии кои ќе предизвикаат вашето срце да подзастане за момент
Погледнете ги преостанатите емотивни фотографии на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар