15 интересни фотографии кои покажуваат дека и Викторијанците имале смисла за хумор

Овие 15 фотографии покажуваат дека луѓето во Викторијанската ера сепак не биле постојано сериозни. Понекогаш сериозноста била навистина забавна!

1. Еден филџан или два?

(1)15-interesni-fotogradii-koi-pokazhivaat-deka-i-viktorijancite-imale-smisla-za-humor-kafepauza.mk

2. Што се случило?

(2)15-interesni-fotogradii-koi-pokazhivaat-deka-i-viktorijancite-imale-smisla-za-humor-kafepauza.mk

3. Мажите од Универзитетот Јеjл позираат

(3)15-interesni-fotogradii-koi-pokazhivaat-deka-i-viktorijancite-imale-smisla-za-humor-kafepauza.mk

4. Снежната грофица

(4)15-interesni-fotogradii-koi-pokazhivaat-deka-i-viktorijancite-imale-smisla-za-humor-kafepauza.mk

5. Цар Никола II

(5)15-interesni-fotogradii-koi-pokazhivaat-deka-i-viktorijancite-imale-smisla-za-humor-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар