Еднодневна детоксикација за сите зафатени жени што се грижат за своето здравје

Овој пат, ви претставуваме одличен еднодневен детоксикациски план доколку немате време да одвоите повеќе време, а сакате да бидете поздрави.

Индиректен начин да дознаете дали партнерот би бил отворен за некоја ваша сексуална фантазија

Експертот за секс и односи, Кристен Марк, го открила најдобриот и најлесниот начин да ги искажете своите сексуални желби и фантазии.

Зошто Раковите се најдобриот избор доколку сакате семејство исполнето со љубов?

Раковите бараат партнер што е истовремено и цврст и нежен, но и лојален и сочувствителен.

ТВ серија: Холистичката детективска агенција на Дирк Џентли (Dirk Gently’s Holistic Detective Agency)

Холистичкиот детектив Дирк Џентли истражува натприродни и бизарни случаи

Мистериозни технологии и пронајдоци кои се изгубени низ историјата

Во 21-от век ние настојуваме да ги гледаме древните технологии со малку презир. Но постојат повеќе изуми кои не им се јасни на модерните научници

Тајното значење што го крие вашиот скапоцен камен според месецот на раѓање

Сите скапоцени камења се прекрасни и посебни на свој начин, бидејќи сите тие кријат некаква тајна што може да открие многу за вас.

Лесни рутини за вежбање дома за кои не ви е потребна опрема

Вежбањето од дома изгледа како одлична идеја, но само во првите 5 минути.

10-те најевтини дестинации во Европа за викенд патување

Ако барате евтина дестинација во Европа за кратко викенд патување, сте дошле на вистинското место.

Неверојатно сексистички цитати за жените низ историјата кои ќе ве вознемират

Веројатно ќе ве изненади тоа што некои од најголемите филозофи и писатели имале прилично деградирачки идеи за жените.

Затемнувачки завеси кои ќе направат да се чувствувате како да живеете во пентхаус

Завесите за затемнување повторно се враќаат, но овој пат со нешто ново.

На кој факултет најчесто се запишуваат психопатите?

Неодамнешните истражувања спроведени на Универзитетот Орхус во Данска се обиделе да откријат кои предмети ги учат психопатите на факултет.
12