10-те најевтини дестинации во Европа за викенд патување

10-те најевтини дестинации во Европа за викенд патување

Ако барате евтина дестинација во Европа за кратко викенд патување, сте дошле на вистинското место. Погледнете ги 10-те најдобри места каде што ќе поминете одлично со малку пари.

1. Палма, Мајорка

(1)10-te-najevtini-destinavii-vo-evropa-za-vikend-patuvanje-kafepauza.mk

Цена за викенд за двајца: 230 евра

Просечна цена во хотел за две ноќи за двајца: 120 евра

Просечна цена за музеј: 0 евра

Просечна цена за кафе: 3 евра

Просечна цена за чаша вино: 3,66 евра

Просечна цена за оброк за двајца: 50 евра

2. Атина, Грција

(2)10-te-najevtini-destinavii-vo-evropa-za-vikend-patuvanje-kafepauza.mk

Цена за викенд за двајца: 225 евра

Просечна цена во хотел за две ноќи за двајца: 95 евра

Просечна цена за музеј: 5,23 евра

Просечна цена за кафе: 2,30 евра

Просечна цена за чаша вино: 4,70 евра

Просечна цена за оброк за двајца: 46 евра

3. Прага, Чешка

(3)10-te-najevtini-destinavii-vo-evropa-za-vikend-patuvanje-kafepauza.mk

Цена за викенд за двајца: 215 евра

Просечна цена во хотел за две ноќи за двајца: 91 евро

Просечна цена за музеј: 6,11 евра

Просечна цена за кафе: 2 евра

Просечна цена за чаша вино: 2,78 евра

Просечна цена за оброк за двајца: 50 евра

4. Лисабон, Португалија

(4)10-te-najevtini-destinavii-vo-evropa-za-vikend-patuvanje-kafepauza.mk

Цена за викенд за двајца: 191 евро

Просечна цена во хотел за две ноќи за двајца: 77,88 евра

Просечна цена за музеј: 5,50 евра

Просечна цена за кафе: 1,77 евра

Просечна цена за чаша вино: 3 евра

Просечна цена за оброк за двајца: 57 евра

5. Краков, Полска

(5)10-te-najevtini-destinavii-vo-evropa-za-vikend-patuvanje-kafepauza.mk

Цена за викенд за двајца: 189 евра

Просечна цена во хотел за две ноќи за двајца: 85 евра

Просечна цена за музеј: 5,30 евра

Просечна цена за кафе: 1,77 евра

Просечна цена за чаша вино: 3 евра

Просечна цена за оброк за двајца: 57 евра

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар