12 алтернативи на свадбената торта за модерните парови што не ги следат традициите!

12 алтернативи на свадбената торта за модерните парови што не ги следат традициите!

Можеби тортите сè уште владеат со поголемиот број свадби ширум светот, но не постои правило што вели дека не можете да послужите и нешто друго. На крајот од краиштата, вашиот свадбен ден е одлична можност да ги споделите сите оние нешта што ги сакате со вашите гости, без разлика дали станува збор за вкусен коктел со забавно име или асортиман закуски на крајот од вечерта по што сите ќе го запомнат настанот.

Обожавате лазања? Послужете ја во форма на мини мафини и уживајте во реакциите на гостите кои нема да можат да се оттргнат од нив. Можеби пак, не можете да си го замислите овој ден без суши? Нема проблем, порачајте цела „торта“ на три ката од суши! Само небото ви е граница… Ви треба уште инспирација, можеби? Погледнете ги следниве 12 нетрадиционални свадбени торти што ќе ве натераат да размислувате во сосема нова насока…

1. За љубителите на пицата

2. Повеќе видови сирења и кашкавали со овошје

3. Уште еден ваков пример, бидејќи свадбата и гаудата се неразделни

4. Епска суши торта

5. Или пак, кула од суши

6. Торта од макарони и кашкавал

7. Мини лазања мафини

8. Торта од сланина за кралевите и кралиците

9. Макаруни со фил од авокадо

10. Торта од месо и повеќе видови кашкавал и сирење

11. Торта со пржено пилешко

12. И за крај, уште една верзија од торта со пржено пилешко

Погледнете ги и овие 7 прекрасни идеи за свадбени торти!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар