Рибен ресторан на карпа во средината на Индискиот Океан

Рибен ресторан на карпа во средината на Индискиот Океан

Ресторанот Рок со години е на списокот на најпопуларни дестинации во Занзибар. Овој живописен ресторан е лоциран на осум метри висока карпа во средината на Индискиот Океан. За време на слабата плима до ресторанот можете да стигнете без никакви проблеми, но ако останете доцна на вечера нивото на морето се крева, но не грижете се, бидејќи пријателскиот персонал ќе ве однесе до копното со нивниот брод.

Рибен ресторан на карпа во средината на Индискиот Океан

Овој ресторан служи претежно риба и морски плодови кои секој ден ги ловат во водите околу него. Покрај тоа, ресторанот е отворен од еден локален рибар кој го препознал туристичкиот потенцијал во идиличната карпа на средината на океанот. Ресторанот има и тераса со одличен поглед, а локалното население тврди дека сите оние кои за прв пат го посетуваат овој ресторан, остануваат без зборови.

Рибен ресторан на карпа во средината на Индискиот Океан

Рибен ресторан на карпа во средината на Индискиот Океан

Рибен ресторан на карпа во средината на Индискиот Океан

Рибен ресторан на карпа во средината на Индискиот Океан

Рибен ресторан на карпа во средината на Индискиот Океан

Рибен ресторан на карпа во средината на Индискиот Океан

Рибен ресторан на карпа во средината на Индискиот Океан

Можеби ќе ве интересира и кои се најубавите села во Шпанија.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар