Летни идеи за уредување на вашиот дом

Летни идеи за уредување на вашиот дом

Ова лето многумина ќе заборавиме на хотелите, но оние кои имате летна куќа можете да размислите што можете да промените во ентериерот за да уживате во неа. Ако немате, тогаш можете да добиете инспирација и идеи за вашата идна куќа од следните предлози.

1. Винтиџ детали

Винтиџ деталите со розова и пастелно зелена боја се совршени за вашиот летен ентериер. Исто така, можете да додадете антички вазни и бокали кои даваат посебна магија.

Летни идеи за уредување на вашиот дом

Летни идеи за уредување на вашиот дом

2. Морски детали

Ако сакате да го донесете мирот на морете во домот, тогаш размислете за додавање детали во зелена, бела или сина боја кои ќе создадат релаксирачки амбиент.

Летни идеи за уредување на вашиот дом

Летни идеи за уредување на вашиот дом

3. Рециклирани украси

Украсувањето со рециклирани предмети е начин со кој можете да заштедите многу. Бидете креативни и создајте интересни украси од работите кои веќе ги имате дома.

Летни идеи за уредување на вашиот дом

Летни идеи за уредување на вашиот дом

4. Пастелни бои

Пастелно жолта, сина, зелена и розова се одлични бои кои создаваат смирувачки амбиент и можат да го претворат вашиот дом во одлично летно место.

Летни идеи за уредување на вашиот дом

Летни идеи за уредување на вашиот дом

5. Рустикален стил

Ако вашата куќа е дрвена можете да се одлучите за детали со повеќе земни тонови како што се кафеавата, темно зелената и други бои кои ќе му дадат рустикален изглед на вашиот ентериер.

Летни идеи за уредување на вашиот дом

Летни идеи за уредување на вашиот дом

Погледнете кои се 5-те најпопуларни бои за дизајн на ентериерот ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар