29 мај 2018 | Кафе пауза

100 слатки нешта коишто можете да ги направите за вашата жена да биде неизмерно среќна

Во продолжение, прочитајте ги следниве 100 слатки работи, коишто можете да ги направите, за да ја усреќите вашата девојка или сопруга. Некои се многу едноставни, а за други ќе ви биде потребно повеќе планирање и размислување.

12 алтернативи на свадбената торта за модерните парови што не ги следат традициите!

Можеби тортите сè уште владеат со поголемиот број свадби ширум светот, но не постои правило што вели дека не можете да послужите и нешто друго.

Марта Хант, ангелот на Victoria’s Secret, ги споделува наједноставните совети за беспрекорна кожа

Често не е доволно само да посетуваме козметички салони, туку потребно е и да направиме промени во животниот стил.

Неколку причини зошто треба да водите булет-дневник

Секојдневните обврски често од нас бараат да водиме дневник или планер, особено доколку не сме добри со паметењето на задачите и обврските.

4 знаци дека барате љубов на погрешно место и како да го промените тоа

Можеби сте подготвени за сериозна врска, но како да немате среќа да го пронајдете вистинскиот партнер.

Ужасните особини на секој хороскопски знак што треба да ги прифатите ако сакате сериозна врска со нив

Често слушаме за добрите особини на знаците, но дали знаете кои се лошите?

10 идеи за летен одмор покрај најубавите европски езера

Погледнете каде сè може да одморите ова лето и изберете ја дестинацијата која најмногу ви одговара.

10 научни теории што му предизвикале многу зло на човештвото

Постојат многу примери низ историјата на човештвото каде што грешките на некои имале катастрофални последици за милиони луѓе.

Како да изградите силна самодоверба кај вашето дете?

Здравата самодоверба е многу важна особина која секој родител треба да се обиде да ја развие кај своето дете.

Мислите дека не можете да бидете хипнотизирани? Направете го овој тест и дознајте!

Секој е подложен на хипноза, разликата е само времето што ви е потребно да влезете во состојба транс.

Индиец продал сè што имал, купил велосипед и возел 9.650 км до Шведска, за да биде со љубовта на неговиот живот

Пред повеќе од 40 години, започнала една неверојатна романса помеѓу уметник од Индија и жена од Шведска. Тие успеале да ги надминат сите препреки коишто им застанале на патот и до ден денес, се сè уште среќни заедно.

8 вкусни начини да го направите вашето кафе поздраво

За да не го изгубите апетитот и да ја направите шолјата кафе малку поздрава, прочитајте ги овие совети.