10 јасни знаци дека сте интелигентна жена

10 јасни знаци дека сте интелигентна жена

Интелигентната жена донесува одлуки за мажите врз основа на комплиментите што ги добила. Другите жени си судат самите врз основа на коментарите што ги добиле и почнуваат да се споредуваат. Доколку сметате дека сте интелигентна жена, следниве знаци ќе ви го докажат тоа.

10 јасни знаци дека сте интелигентна жена

1. Не се лажете

Да бидете искрени кон себе понекогаш може да биде навистина тешко. Лажењето само ви ја одзема енергијата. Па, не го трошите вашето време на лоши луѓе и не верувате во илузии.

2. Вашиот маж не ви е најважното нешто во животот

Иако го сакате вашиот партнер, вие ги сакате и вашите работа, семејство, пријатели и хобија. Доволно сте си самите на себе и никогаш не го посветувате целото внимание на мажите.

3. Со вас не владеат емоциите

Се разбира дека и вие имате емоции, но не им дозволувате да ве водат низ животот. Вие го оставате минатото зад вас.

4. Вие сте одлични набљудувачи

Секогаш можете да препознаете кога некој ве лаже. Исто така знаете кога некому му е потребна вашата помош и навистина ви е мило кога на другите околу вас им се случуваат добри нешта.

5. Сакате да ја следите модата

Иако сакате да бидете модерни, никогаш не купувате непотребни работи само затоа што биле во тренд.

6. Имате граници

Ги знаете вашите граници во секој аспект од животот. И луѓето околу вас знаат до каде можат да одат.

7. Одлично се познавате себеси

Вистински го чувствувате вашето тело и се обидувате да го правите најдоброто за него.

8. Одлично анализирате

Можете да сонувате, но многу повеќе сакате да поставувате нови цели.

9. Живеете во сегашноста

Никогаш не губите време жалејќи за минатото или плашејќи се за иднината.

10. Едноставно, жена сте

Вие навистина живеете во хармонија со самите себе.

Знаевте ли дека повеќето мажи сакаат да се во врска со жена поинтелигентна од нив.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар