7 едноставни трикови за беспрекорно селфи

Правењето добро селфи полека станува неопходна животна вештина. За подобро и побрзо да ја совладате ви предлагаме да ги примените советите од следното видео.

7 едноставни трикови за беспрекорно селфи

Од овие седум трикови ќе научите дека:

  • Светлото треба да доаѓа од зад телефонот кон вашето лице за подобар фокус на вашето лице.
  • Светлото треба да доаѓа од зад вас ако сакате послаб фокус на лицето.
  • Треба да го барате совршениот агол преку експериментирање со помош на испружената рака и со аголот под кој го држите телефонот.
  • Кажувањето на зборот „cheese“ ќе направи да изгледате вештачки, а негова алтернатива се зборот „prune“ за суптилно испакнати усни и „mocha“ за насмевка.
  • Можете да го користите тајмерот за селфи во акција.
  • За да направите селфи во темна просторија треба да ја користите камерата и блицот од задната страна на телефонот или да замолите некој да ви го осветли лицето додека сликате.
  • Не е ништо ново, но уште еднаш ќе видите како налегнатиот телефон ќе ви овозможи одлични групни селфи фотографии.

Уживајте и учете!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар