29 март 2015 | Кафе пауза

Оние кои не се зависни од телефонот знаат дека…

Ако разбирате како е да се живеат ситуациите од следните редови, тогаш може да се пофалите дека не сте зависни од вашиот телефон.

17 ситуации во кои секојдневно се разочарувате од себеси

Не можете да негирате дека се мразите себеси во моментите кога ќе ви се случи некоја од овие работи.

За 12 минути до повеќе среќа во животот

Ако сте одморени, инспирирани сте и ви е забавно, одеднаш сте и поуспешни во она во што сакате да бидете успешни и животот станува поубав.

19 интересни факти за брадата

Прочитајте ги овие деветнаесет занимливости поврзани со брадата кои не се многу познати.

Астрологијата открива по 5 причини да раскинете со секој хороскопски знак

Која е темната страна на секој хороскопски знак поради кој треба да размислите за раскинување?

9 работи кои само келнерите ќе ги разберат

Нивниот свет е сосема поразличен од вашиот и затоа само тие можат да ги разберат овие работи.

7 едноставни трикови за беспрекорно селфи

Правењето добро селфи полека станува неопходна животна вештина. За подобро и побрзо да ја совладате ви предлагаме да ги примените советите од следното видео.