љубовен состанок | Кафе пауза

Што не разбираат хороскопските знаци кога станува збор за модерното состанување?

Некои луѓе имаат традиционални вредности, но развојот на технологијата влијае на начинот на живот во голема мера.

5 причини зошто не ве повикува на втор состанок

Постојано ви пишува и ви се јавува, но не ве бара за втор состанок. Можеби мислите дека веќе не му допаѓате по првиот состанок, но постојат и други причини за тоа.

Истражување: Дали изборот на обувки на жените зависи од мажот што им се допаѓа?

Неодамнешно истражување спроведено на Универзитетот во Словачка покажало дека изборот на обувки за љубовен состанок зависи од мажот со кој жената излегува.

11 момци ги опишуваат најлошите искуства од љубовни состаноци со девојки

Исповеди на момци кои биле искористени за бесплатна храна и превоз.

Квиз за сите модерни дами: Каков е вашиот стил на флертување?

Овие 5 едноставни прашања ќе ви откријат сѐ што треба да знаете за вашите љубовни вештини...

12 момци ги откриваат најромантичните љубовни состаноци што некогаш ги испланирале

Па, како размислуваат мажите кога станува збор за романтичните љубовни состаноци?

Девојки, внимавајте: Момците го формираат нивното мислење за вас според 4 клучни работи

Доколку мислите на вашата симпатија ви се комплетна мистерија, не очајувајте, бидејќи можете да дознаете како момците го формираат нивното мислење за вас.

5 старомодни љубовни правила поради кои не можете да си најдете партнер

Живееме во модерно општество каде што жените не треба да очекуваат од мажите само тие да се трудат во врската, да планираат љубовни состаноци и да ги преземаат сите чекори.

Без високи потпетици, алкохол и бакнување: 14 важни правила за првиот љубовен состанок

Првиот впечаток е важен, а вие треба да се покажете во најдобро можно светло!

Дали сексот на првиот состанок може да ги уништи шансите за сериозна љубовна врска?

Се ближи крајот на вашиот прв состанок, кој сега засега се одвива одлично, а пред вас стојат две опции - по бакнежот да си заминете дома или пак, да завршите во неговата спална соба.