25 јануари 2017 | Кафе пауза

Зошто некои луѓе постојано лажат? Психолог дава одговор на ова прашање

Некои луѓе едноставно толку се навикнати да лажат, што тоа го прават дури и кога немаат причина .

Интересни и корисни начини на кои можете да го користите вашиот фен за коса

Фенот ви нуди неверојатни придобивки за кои досега сигурно не сте слушнале.

16 неверојатни оптички илузии кои ќе го измамат вашиот ум

Некои од нив полесно можете да ги сфатите, додека пак други бараат поголемо внимание и концентрација.

За сите оние кои не уживаат да поминуваат време во кујна: Неколку совети како да го засакате готвењето

Корисно е да знаете да готвите, па можеби е време да се одлучите да ја засакате оваа активност.

Покажете ја љубовта кон саканата личност со некој од овие прекрасни романтични цитати

Иако не постојат зборови што можат да го опишат интензитетот на овие емоции, следниве неколку романтични цитати барем малку успеваат да го доловат чувството на заљубеност...

Што ќе се случи ако секој ден во текот на 1 месец правите по 10 склекови?

Доколку вметнете склекови во вашата секојдневна фитнес рутина, немојте да се изненадите доколку ги забележите следниве 5 промени. 

Креативни комплименти што секоја жена сака да ги чуе (немаат никаква врска со физичкиот изглед!)

Иако нема ништо погрешно во тоа да го пофалите женскиот изглед, добро е понекогаш да дадете комплимент и за нивната личност и карактер.

Дали сексот на првиот состанок може да ги уништи шансите за сериозна љубовна врска?

Се ближи крајот на вашиот прв состанок, кој сега засега се одвива одлично, а пред вас стојат две опции - по бакнежот да си заминете дома или пак, да завршите во неговата спална соба.

Изберете го симболот што најмногу ве привлекува и откријте ја вашата судбинска порака

Послушајте го својот прв инстинкт и погледнете ја вашата порака.

Дознајте што открива ракописот за вашиот сексуален живот

Убаво разгледајте го вашиот ракопис и откријте што кажува тој за вашите навики меѓу чаршафите...

Зошто повеќето луѓе не умеат вистински да сакаат? Зен техники без кои не може да постои вистинска љубов

Кога сакаме, а не знаеме како правилно да го направиме тоа, го повредуваме оној што го сакаме.

Психосоматски болести: Зошто не треба да ја потценуваме врската меѓу психичкото и физичкото здравје?

Замислете си колку е страшно да страдате од некоја тешка болест, а вашите доктори да ве уверуваат дека сѐ е во ред со вас и дека не сте воопшто болни. Како би реагирале?
12