29 ноември 2017 | Кафе пауза

Научно докажано: Кој алкохолен пијалак ќе ви помогне да се чувствувате посекси?

Според најновите истражувања, постои алкохолен пијалак што може директно да влијае на вашето расположение, па дури и на вашата сексуалност.

12 момци ги откриваат најромантичните љубовни состаноци што некогаш ги испланирале

Па, како размислуваат мажите кога станува збор за романтичните љубовни состаноци?

Помогнете ни! Нашиот татко е фотограф!

Проектот започнал со само една фотографија, но сега си има свој живот.

7 факти што сите идни мајки мора да ги знаат за првите недели по породувањето

Во текот на бременоста идните мајки ќе слушнат многу совети и нови информации, но овие факти нема никој да им ги открие.

6 секојдневни навики што ја уништуваат вашата интелигенција

Експертите советуваат дека треба да обрнеме внимание на секојдневните активности што можеби го намалуваат нашиот умствен капацитет и негативно влијаат на мозокот.

12 факти кои докажуваат дека светот е полн со изненадувања

Науката секогаш е подготвена да нè изненади со неверојатни и неочекувани откритија. Погледнете ги најинтересните нови факти од разните области на науката кои можеби сте ги испуштиле.

Искрено писмо од мајката чии деца не се одлични ученици: Постои нешто поважно од петките во училиште!

Прочитајте ја приказната на самохраната мајка чии деца носат малку поразлични медали.

11-те најопасни професии во светот

Иако овие работни места звучат романтично, возбудливо и се добро платени, зборот „опасни“ ги опишува најдобро.

11 важни работи што девојките не ги учат за сексот, иако би требало

Дали девојките имаат можност да дознаат сѐ за половите болести и важните детали во врска со сексот?

Изберете го најубавиот прстен и дознајте што се крие во длабочината на вашата душа

Со интересни детали, алтернативни камења, различни облици, прстенот кој ќе го изберете открива многу нешта за вашата личност.

Во само 7 чекори трансформирајте се од тивок интроверт во бестрашен лидер

Ова животно патување можеби изгледа тешко, но не е невозможно.

20-те маки на луѓето кои постојано доцнат

Ако сакате да оставите добар прв впечаток, препорачливо е да пристигнете навреме на договореното место. Но, колку и да се обидуваат некои луѓе едноставно не се способни да го направат тоа.
12