Помогнете ни! Нашиот татко е фотограф!

Помогнете ни! Нашиот татко е фотограф!

Обично транзицијата се одвива постепено, од ниту едно дете имате едно, па две. Ова ви дава време да се навикнете на хаосот. Но понекогаш луѓето се благословени со близнаци, па од ниту едно дете, веднаш имаат две, или повеќе. Во овој случај можете да почнете да паничите или пак, да се обидете да го извадите најдоброто од ситуацијата и да ги претворите животите на вашите деца во вистинска авантура со невозможни сценарија. Токму ова го направиле еден фотограф и неговата сопруга. Гај Вејнер сакал неговите деца да имаат најдобри фотографии. Проектот започнал со само една фотографија, но сега си има свој живот. Тој е наречен „Помогнете ни! Нашиот татко е фотограф!“ Уживајте во неверојатните фотографии.

1. Близнаците планираат да го освојат светот

(1)fotograf-koj-pravi-neverojatni-fotografii-so-negovite-bliznachinja-kafepauza.mk

2. Реплика на Систинската капела

(2)fotograf-koj-pravi-neverojatni-fotografii-so-negovite-bliznachinja-kafepauza.mk

3. Ова е Спарта!

(3)fotograf-koj-pravi-neverojatni-fotografii-so-negovite-bliznachinja-kafepauza.mk

4. Кога не можеш да најдеш дадилка

(6)fotograf-koj-pravi-neverojatni-fotografii-so-negovite-bliznachinja-kafepauza.mk

5. Борба со кучиња

(4)fotograf-koj-pravi-neverojatni-fotografii-so-negovite-bliznachinja-kafepauza.mk

6. Кога мама и тато ќе те фрлат превисоко

(5)fotograf-koj-pravi-neverojatni-fotografii-so-negovite-bliznachinja-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар