љубовен состанок | Кафе пауза - Part 4

5 видови прашања кои гарантирано ќе ја „избришат“ напријатноста на првиот состанок

Добрата смеа е најчесто најдобриот начин да ја прекинете неудобната напнатост на првиот состанок.

Како до успешен прв состанок со личност која сте ја запознале онлајн?

Шансите се 50-50, но доколку сакате да ги зголемите тие за успех, тогаш погледнете ги следниве неколку совети...

4 нешта што треба да ги знаете ако ве привлекува интелигенцијата

Има нов термин за оние кои се секусално привлечени од интелигенцијата...

Девојки, време е за раскинување: 11 знаци кои покажуваат дека тој не ве цени доволно

Сетете се – вие го заслужувате најдоброто и ништо помалку од тоа.

5 конверзациски трикови кои треба да ги употребите на првиот состанок за да имате шанса за втор

Еве на кои теми треба, а на кои не треба да зборувате за време на првиот состанок...

Секој совет не е добронамерен! Заборавете ги овие 10 лоши совети за флертувањето

Без разлика дали ќе побарате совет за флертување од вашата мајка, пријателка или пак на Интернет, ќе наидете на изобилие од мислења...

Што сакаат машките хороскопски знаци да носи девојката на првиот состанок?

Кога треба да одиме на состанок, првата работа што ни се врти во глава е „што да облечам?“ Или пак, тоа е една од поважните работи на која мислиме.

Момци, со неколку едноставни гестови можете да ја освоите секоја девојка

Сонот на секоја девојка е таа да се почувствува специјално и почитувано, па затоа момци, додадете ги овие работи на вашиот репертоар.

Зголемете ја сексуалната привлечност: 5 трикови за да натерате некого да се затреска во вас

Сексуалната привлечност е нешто што или го има од почетокот или воопшто го нема. Но, според некои научници, таа може да се зголеми, како и да се намали. Погледнете како.

Како да избегате од состанок без да ѝ ги повредите чувствата на девојката?

Сигурно сте биле во ситуација да сте на состанок со девојка која можеби е супер, но вие едноставно не сте толку заинтересирани за неа.

Полни со изненадувања: 10 причини зошто Близнаците се најинтересни за состанок

Близнаците постојано се менуваат и затоа нивните карактери се многу интересни за набљудување. Повеќето луѓе имаат „темна страна“, но Близнаците донесуваат потполно ново значење на оваа изрека.