19 август 2015 | Кафе пауза

7-те изуми на Коко Шанел за кои жените засекогаш ќе ѝ бидат благодарни

Тешко е да замислиме како светот би изгледал ако пред точно 132 години не се родела Габриел ’Коко’ Шанел во француското гратче Саумур...

Линијата на ангелот чувар на дланката ја имаат само ретките среќници: Ја имате ли вие?

Постои мислење дека личноста која на својата дланка поседува линија што е паралелна со линијата на животот е неверојатно среќна.
Датум: 19 авг 2015
, Автор:

Со проштално писмо сакал да провери дали жена му сè уште го сака. Реакцијата не ја очекувал!

Еден маж одлучил да провери дали неговата жена сè уште го сака, па ѝ напишал проштално писмо, во кое наводно ја остава...
Датум: 19 авг 2015
, Автор:

17 фотографии кои никој не може да ги разбере нити пак да ги објасни

Овие 17 слики, се чудни, глупави и нема никакво објаснение за нив.

Поларни мечки си играат и се забавуваат во цветни полиња

Навикнати сме да ги гледаме поларните мечки само на Арктикот. Па, затоа оваа фотосесија е едно големо освежување.

3 заблуди поради кои ќе ја пропуштите можноста да го најдете совршениот партнер онлајн

Барањето љубов онлајн во некои земји одамна е хит, а веќе и кај нас. Не пропуштајте да го запознаете потенцијалниот партнер на таков начин само поради заблуди.

Еве како изгледа животот на луѓето кои патат од анксиозност преку 9 секојдневни ситуации

Анксиозноста не е нималку лесна за справување, а овие 9 ситуации го доловуваат токму тоа.

10 знаци дека сте лошо облечени

За да бидете сигурни дали вашето облекување е добро или пак грешите во нешто, најпрво дознајте кои знаци откриваат дека сте лошо облечени.

Неколку совети за оние девојки кои се заљубени во братот на нивната најдобра пријателка

Таа сепак ви е најблиската личност во вашиот живот, со која ги споделувате сите ваши мисли, па токму затоа заслужува да знае и за оваа голема промена...

10 зборови кои ќе направат да звучите попаметно на работното место

Најдобар начин да ги импресионирате колегите и шефот е преку богат вокабулар.

4 нешта што треба да ги знаете ако ве привлекува интелигенцијата

Има нов термин за оние кои се секусално привлечени од интелигенцијата...