17 фотографии кои никој не може да ги разбере нити пак да ги објасни

17 фотографии кои никој не може да ги разбере нити пак да ги објасни

Чудните и бизарните нешта се дел од нашето секојдневие. Честопати се прашуваме до кој степен оди човечката глупост. Според зборовите на Ајнштајн: „Две работи се бесконечни – универзумот и човечката глупост. Но, за универзумот и не сум баш сигурен.“ Овие 17 слики, се чудни, глупави и нема никакво објаснение за нив.

Дечко држи мала машина за шиење

Дечко држи мала машина за шиење

Заслужена добитничка на наградата „Родител на годината“

Заслужена добитничка на наградата „Родител на годината“


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар