Смешни грешки при куцање СМС-пораки

Ви се случило ли некогаш да напишете СМС-порака и дури откако ќе притиснете „испрати“ да сфатите дека сте направиле печатни грешки, поради кои можете да бидете тотално погрешно сфатени? Не знаеме за вас, но бидете сигурни дека илјадници американци имаат што да кажат на темава. Кога куцаат СМС-пораки, тие ја користат опцијата за автоматско коригирање на зборовите, па понекогаш наместо да им се олесни пишувањето, тие се ставаат себеси во чудна ситуација со нивните блиски луѓе и не сакајќи прават страшна семејна драма, започнуваат неочекувани кавги со љубовниот партнер, звучат ужасно безобразно и перверзно и што ли уште не!

Ова е нашата селекција на 25 ултра смешни СМС-пораки испратени од ајфон, кои веруваме дека ќе ве насмеат до солзи и ќе ви го продолжат животот за неколку години. Ако оваа доза хумор, извлечена од реални ситуации на луѓе не ви е доволна, продолжете со читање комични СМС-пораки на сајтот DamnYouAutoCorrect.com. Уживајте. 😀 😀 😀

Смешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС поракиСмешни грешки при куцање СМС пораки


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. maja Reply

  ne e kucanje i kaj vas ima smesna greska :))

 2. Zorica Reply

  hahahah zakon se :)))

 3. Ивана Reply

  Оо, ептен е добро! Баш се препознавам во постов. Може треба да ви пратам некоја моја глупост! Хахаха

 4. Anomis Reply

  hahah da da proklet iPhone…i mene mi se desva ova haahah

 5. Aleksandar Reply

  Lele se pofali deka ima iPhone! :)))))) c c c c

 6. Elena Reply

  Hhahahahaha 😀
  Zakon se navistina! 😀 😀 😀 😀

Остави коментар