Овој хороскопски знак не се плаши да ја каже бруталната вистина и живее според мотото „Сè или ништо“!

Тој е искрен и отворен, и никогаш не се плаши да го искаже своето мислење, дури и во оние ситуации кога најверојатно е подобро да го задржи за себе.

Како да се издвоите ако сте срамежливи?

Во ред е да ја користите вашата школка како заштита, но ако навистина сакате да се издвоите мора да се ослободите од штитот.

Паранормални приказни за 10 од најпознатите застрашувачки уметнички дела

Постојат многу сведоштва за паранормални искуства на овие 10 уметнички слики.

7 нешта што не ги знаете за вашите омилени поети

Некои од познатите поети имале навистина чудни барања и ексцентрични навики.

Жените почесто страдаат од мигрени, а науката е блиску до откритие зошто е тоа така

Околу 75% од вкупниот број луѓе кои страдаат од мигрени се жени.

19 цитати за љубовта кои покажуваат дека нашата светлина е најсилна во темнината

Понекогаш треба да нурнеме навистина длабоко во себе за да ја видиме нашата светлина.

7 интересни факти за жените за кои ни тие самите не се свесни

Изгледа како да знаеме речиси сè за жените – колку зборови кажуваат дневно, колку бои распознаваат, колку кармини јадат во текот на животот...

11 момци ги опишуваат најлошите искуства од љубовни состаноци со девојки

Исповеди на момци кои биле искористени за бесплатна храна и превоз.

6 знаци дека вашето тело старее пребрзо

Научниците веруваат дека стареењето најмногу зависи од надворешните фактори а не генетиката.

Што сè успеваат да направат ранобудниците додека другите уште спијат?

Ако мислевте дека сте ранобудни со тоа што се будите во 7 часот наутро, ќе се изненадите од тоа што има луѓе кои се будат околу 4 часот.
12