ѕвезди | Кафе пауза

Неделен хороскоп од 27 декември до 2 јануари: Време е да се подготвиме за нови почетоци!

Загрижени сте за одлуките што треба да ги донесете оваа недела? Не грижете се и дозволете ѕвездите да ви го покажат патот!

Неделен хороскоп од 20 до 26 декември: Нè очекуваат убави работи!

Што ни предвидуваат астролозите за оваа недела?

Фотографии со кои ќе ја почувствувате магијата на ѕвезденото небо

Уживајте во најдобрите фотографии направени од професионални фотографи кои обожаваат да го истражуваат светот од нова перспектива.

Ова се најдобрите астрономски фотографии за 2019-та година

Вселената секојдневно зачудува, интригира и воодушевува, а астрофотографијата е тука за да нѐ приближи до неа низ еден кадар.

10 ѕвезди од минатото за кои сите мислевме дека ќе бидат популарни уште долго

Оние кои навистина се прославиле, набрзо сфатиле дека да ја зачувате популарноста е исто тешко колку и да ја стекнете.

Љубовта е на Интернет! Славни парови што се запознале преку социјални мрежи

Ако размислите, славните ѕвезди имаат многу поисполнет распоред од нашиот, па затоа и воопшто не е чудно тоа што тие не можат да најдат ниту една слободна минута во денот за да запознаваат нови луѓе.

Погледнете кон небото: Овој септември две комети ќе поминат блиску до Земјата

Овој септември во северната хемисфера ќе се појави пар светли комети. Најдобро од сè е што ќе можете да ги набљудувате без големи или скапи телескопи.

10 интересни суеверија за ѕвездите

Од агрикултура до пловење, од љубов до среќа, изгледа дека ѕвездите отсекогаш биле опкружени со суеверија.

Скриените таленти на дел од најпознатите ѕвезди

Погледнете некои од скриените вештини на нашите омилени ѕвезди...

Волшебно и едукативно: Астрономите создадоа ново соѕвездие на Хари Потер!

Астрономите создале нови соѕвездија кои се попривлечни од Големата Мечка.

Кои холивудски ѕвезди се сметаат за најлоши љубовници?

„За време на сексот со Кети размислував за многу други жени бидејќи таа делуваше многу незаинтересирано.“