05 септември 2018 | Кафе пауза

17 штетни навики од коишто треба да се откажете пред да наполните 30 години

Оваа листа ќе ви овозможи да го средите вашиот живот пред да дојде вашиот 30-ти роденден.

4 суптилни реченици со чија помош ќе го натерате да ве покани на прв љубовен состанок

Станува збор за интересни прашања и коментари што ќе го натераат да посака да дознае сè за вас!

Магични торти што изгледаат како да се извлечени директно од некоја бајка

Постои еден тренд чијашто популарност постојано се зголемува. Станува збор за магични торти што го привлекуваат вниманието на целиот свет и изгледаат како да се создадени само со фантазија.

15 историски факти што ќе ве остават без зборови

На оваа листа се наоѓаат 15 историски факти кои на мнозинството луѓе им се непознати.

Ослободете се од осаменоста во 4 едноставни чекори

Социјалната динамика е комплексна и е речиси невозможно да научите сè за неа.

Погледнете кон небото: Овој септември две комети ќе поминат блиску до Земјата

Овој септември во северната хемисфера ќе се појави пар светли комети. Најдобро од сè е што ќе можете да ги набљудувате без големи или скапи телескопи.

Забранети нешта што бремените жени слободно можат да ги прават

Без сомнение бременоста е најубавиот и најемоционалниот период за секоја жена. Поради тоа постојат многу митови и недоразбирања на оваа тема.

Фотографии што покажуваат дека постојат само два вида девојки

Иако секоја девојка е уникатна, сепак сите можат да се поделат во две групи според нивните разни особини.

10 причини зошто треба да се вљубите во жена со хороскопски знак Риби

Постојат многу добри причини зошто би требало да се состанувате со жена со хороскопски знак Риби.

Направа напојувана од соларна енергија може да извлекува вода од пустинскиот воздух

Секаде низ светот, вклучувајќи ги Индија, Кина и многу други држави, милијарди луѓе страдаат поради недостаток од свежа вода.

11 неверојатни факти за животинскиот свет

Сигурно имате видено животни, птици и инсекти, но дали сте се запрашале како изгледа животот од нивна перспектива?

10 причини поради кои ќе се вљубите во Куба

Дали се тоа страсните салса ритми од старата Хавана или колоритните колонијални градови скриени помеѓу полињата со тутун и тропските плажи, Куба крие нешто посебно кое се врежува во вас...