Холивудски убавици кои не го менуваат својот имиџ откако станале познати

Повеќето од нас одвреме-навреме сакаме да смениме нешто во својот изглед. Дали станува збор за кратење на косата, експериментирање со нова боја или пак, поигрување со прамените – едноставно сакаме да освежиме нешто кај себе. Но, познаваме и девојки кои целиот живот ја имаат истата фризура којашто не би ја смениле по ниту една цена. Верувале или не, постојат и неколку холивудски ѕвезди со истото размислување. Тие се познати по овие фризури! Погледнете…

Џулиен Мур

Кејт Мидлтон

Џенифер Анинстон

Ана Винтур

Жизел Бундшен

Пенелопе Круз


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар