22 август 2018 | Кафе пауза

Соочување со родителскиот страв: Дали правам доволно за моето дете?

Никогаш не било лесно да се биде родител. Сепак, денес нештата се поинакви од порано.
Датум: 22 авг 2018
, Автор:

Експериментот на НАСА со близнаците ќе се повтори и на Монт Еверест

Можеби се сеќавате на истражувањето на НАСА со близнаци во кое 10 разни тима од истражувачи ги проучуваа астронаутот Скот Кели и неговиот брат Марк.

Првите улоги на некои од најпознатите актери и актерки

Некои актери и актерки се појавувале во нискобуџетни, понекогаш многу лоши филмови, а други се појавувале на телевизија, односно во реклами.

Колку кеш ќе ви треба за да купите разни секојдневни продукти во Венецуела?

Замислете дека сте отишле на вечера и додека да завршите со јадење цената на оброкот двојно се зголемила.

23 знаци дека страдате од менталитет на жртва

Без разлика дали како деца, тинејџери или возрасни, до некој степен сите сме биле жртви на емоционално, физичко или психичко малтретирање.

10 интересни суеверија за ѕвездите

Од агрикултура до пловење, од љубов до среќа, изгледа дека ѕвездите отсекогаш биле опкружени со суеверија.

За девојките што обожаваат да трошат: Едноставен трик што ќе ви помогне конечно да заштедите некој денар

Колкупати јасно и гласно сте си кажале самите на себе дека од следен месец сериозно ќе почнете да штедите?

4 модерни и впечатливи тексас трендови што ќе го одбележат почетокот на есен 2018

Заборавете на размислувањето и двоумењето и слободно наполнете го вашиот шкаф со многу тексас парчиња облека.

Неверојатни илустрации кои покажуваат што е љубовта

Кога станува навистина тешко да се опише љубовта, луѓето почнуваат да ја цртаат и сликаат.

3-те хороскопски знаци на кои есен 2018 ќе им биде најдобрата сезона во животот досега

Оваа есен би требало да ви донесе бројни добрини на сите полиња, особено ако сте родени во еден од овие хороскопски знаци.
12