шминка | Кафе пауза

Дали шминкањето придонесува само за убавина?

Не само што новите модни трендови постојано нѐ изненадуваат, туку тие и влијаат на начинот на кој ја доживуваме убавината – сопствената и на тие околу нас.
Датум: 01 окт 2021
, Автор:

Неколку идеи како да го освежите вашиот изглед оваа есен

Во продолжение ќе најдете нови и свежи идеи за шминка за оваа есен.

Трендови за шминкање што ќе бидат популарни оваа есен

Поради пандемијата и носењето маски, се навикнавме на минимализам кога е во прашање шминката. Но, гламурот полека, но сигурно се враќа во светот на убавината.

3 водечки трендови за шминкање за ова лето

Летото пристигна и време е да се свртите кон светлите бои и кон некои малку поинтересни начини на шминкање.

3 начини на шминкање што треба да ги пробате оваа пролет

Пролетта е одлична можност да се осмелите да посегнете по впечатливи сенки за очи или кармин, а во продолжение погледнете со каков изглед може да привлекувате внимание оваа пролет.

4-годишно девојче ја нашминка својата мајка, а ние сме воодушевени од резултатот!

Во едно зачудувачко видео, кое собра повеќе од 2 милиони прегледи, 4-годишното девојче ја нашминка нејзината мајка со леснотија и стручност.

Запознајте го новиот тренд за шминкање: „Halo eye“

Неодамна почна да се истакнува друга техника за шминкање на окото, за која многумина тврдат дека може да ѝ стане опасна конкуренција на техниката зачадени очи.

8 трендови за шминка на кои е крајно време да им да се стави крај

Зачадени очи, темни бои на кармин или контурирање - на овие и на многу други посакувани трендови за шминкање им се ближи крајот.

5 идеи за шминка за Денот на вљубените

Овие идеи ќе ви помогнат да го изненадите партнерот за Денот на вљубените или да најдете нов партнер ако сте сингл.

Трендови за шминкање за 2021 година: Фокусот е на очите

Очигледно е дека и оваа година ќе носиме маски, па кога станува збор за трендовите за шминкање, фокусот ќе биде на горниот дел од лицето, пред сè, на очите.

6 совети за шминкање со кои вашите забите ќе изгледаат блескаво бели

Колку и да се трудите да се грижите за забите, храната, кафето и текот на времето предизвикуваат расипување на забите и тие стануваат жолтеникави.

6 неодоливи нијанси на шминка што ќе бидат актуелни оваа есен

Не мора секогаш да купувате нова, модерна гардероба за да имате одличен стајлинг. Доволно е да користите нови, сезонски бои за шминка и ќе изгледате многу модерно.