шминка | Кафе пауза - Part 4

Празничен туш за очи како шеќерно бастунче

Оваа празнична сезона е одличен изговор за да направите мала промена во вашата шминка.

Неколку предлози за шминка кои мора да ги испробате во текот на оваа сезона

Зимската шминка може да биде посилна и повпечатлива од летната, а ова се предлозите кои задолжително треба да ги испробате.

Волшебното стапче од чантата: 3 трикови за убавина за совршен изглед во текот на целата ноќ

Што кога во текот на ноќта вашата маската не е повеќе на трепките, слаткиот шампањ заврши на вашата коса, а обетките на подот?

Најлудите бјути трендови кои мора да останат во 2017-та година

Време е за последен пат да ги погледнеме овие чудни бјути трендови.

16 трикови за шминкање за девојките кои носат очила

Ако сакате да се шминкате, но носите очила, сигурно ви е позната маката со која треба да се соочите за да ги балансирате двете работи.

5 знаци дека купувате шминка која не ви одговара

Главната цел на шминката е да ги прекрие недостатоците и да не направи поубави и позадоволни. Но, каде грешите?

12 чудни трикови за убавина кои е најдобро да ги заборавите

На Интернет можете да пронајдете безброј трикови за убавина кои би требало да ви помогнат да изгледате поубаво за помалку пари.

4 чекори во мејкап рутината кои ги менуваме со доаѓањето на дождливата сезона

Овие промени се поврзани со она што го носиме, како и со нашата индивидуална бјути рутина.

Кога треба да одберете кармин во интензивни бои, а кога да побарате подискретна нијанса?

Некои ситуации бараат дискретна шминка со нежни и природни усни, додека други ситуации мамат на усните да го нанесете вашиот омилен интензивен кармин.

Освежете ја вашата шминка со најатрактивните бои на есента

Секое годишно време ни носи промени и посакувани новитети, а еве кои бои ни доаѓаат со есента.

Поранешна учителка се откажала од работата за да создава оптички илузии со помош на шминка

Откако ја напуштила училницата, Мими почнала да експериментира со нејзините четки за шминкање.

Бидете средени и на високите температури: 7 совети за совршена летна шминка

Ова се најважните правила кога станува збор за шминката во текот на летните месеци.