чизми | Кафе пауза

5 модели на чизми што се хит оваа есен: Еве што предлагаат модните стилисти

Сè уште не сте го одбрале вашиот пар чизми за оваа есен? Не грижете се, ние ќе ви помогнеме во изборот! Прочитајте повеќе за да дознаете кои се модерните трендови за есен/зима 2021.

Дали би се осмелиле? Ирина Шајк носи тренерки и чизми на начин на кој никогаш не би помислиле

Повеќето од нас веднаш ќе кажат „во никој случај“ на предлогот за комбинација што вклучува тренерки и чизми.

Летен фустан и чизми – најдобрата комбинација за преодниот период

Фустаните се едни од најпопуларните парчиња облека секое лето. Иако наскоро ќе се збогуваме со летото, тие ќе бидат важен дел од нашата гардероба.

Дали да го жртвувате добриот стил заради удобност?

Дали е добро тоа што сè е надвор од контрола и утврдените правила во модата веќе не важат?

5 трикови за вашите чизми да изгледаат како нови

Без разлика дали вашите чизми се лаковани или кожени, ќе изгледаат многу подобро ако се без гребнатини и без дамки. Прочитајте ги овие пет начини како чизмите секогаш да ви изгледаат како нови.

Нема да ви требаат други модели: Овие чизми се комбинираат со сè

Сè што ви треба за време на есента и на зимата се токму овие чизми. Овој модел ќе ги направи поинтересни сите ваши комбинации.

Стилски модни комбинации во кои доминираат чизмите над колена

Поиграјте си со принтовите и материјалите со цел да ѝ се спротивставите на зимата бидејќи кога станува збор за чизми над колена, нема лош избор!

5 модели на чизми со коишто ќе зачекориме во есента оваа година

Каква радост! Конечно пристигна сезоната на затворените чевли!

Стилски трикови за издолжување на вашите нозе во чизми

Правилно избраните чизми можат да ги издолжат вашите нозе и да направат да изгледате како вистински манекенки.

Шик и неодоливи: 3 модели на чизми што сите жени ги посакуваат за оваа зима

Овие чизми без сомнение се неизоставен дел од женскиот гардеробер.

Како да носите чизми до глуждови со кратко здолниште?

Сигурни сме дека сте забележале – чизмите до глуждови се вистински хит оваа сезона!

Како да носите чизми до глуждови ако сте ниска девојка?

Ако сте ниски, најверојатно комбинацијата со чизми до глуждови не ви изгледа како добра идеја.