18 јануари 2019 | Кафе пауза

Стилски трикови за издолжување на вашите нозе во чизми

Правилно избраните чизми можат да ги издолжат вашите нозе и да направат да изгледате како вистински манекенки.

Фотограф ги доловува вистинските изрази на луѓето без нивните „маски“

Микаел Тејмер е фотограф од Монтреал кој сака да ги фотографира луѓето без нивните „маски“.

3-те хороскопски знаци за кои сезоната на Водолијата ќе биде навистина тежок период

Доколку спаѓате во еден од овие знаци, дајте си време и погрижете за себе и полесно ќе го надминете целиот период.

3 едноставни чекори за слабеење без изгладнување

Многу од начините за брзо слабеење можеби се ефикасни, но поради нив ќе се чувствувате гладно и незадоволно.

10 филмови кои ќе ви помогнат да заборавите на сè

Доколку ви е потребен краток одмор, изгледајте некој од филмовите кои навистина ќе ви помогнат да заборавите на сè.

Истражување: Постојат 5 различни видови несоница

Ова откритие може да помогне да се разберат причините за несоницата, како и да се направи личен третман за секој личност.

Неверојатни хотели од целиот свет во кои ќе сакате да останете засекогаш

Иако сезоната на празници заврши и веќе сите се вратија на работа, тоа не значи дека не можете да го планирате вашиот следен одмор.

10 начини за брзо ослободување од главоболката

Бидејќи главоболката не дава никакви знаци дека ќе се појави, добро е да ги знаете овие начини за брзо ослободување од неа.

Што прво забележавте на сликите? Вашиот одговор открива многу за вашиот карактер

Апстрактните слики можат да ги истакнат нештата за коишто размислуваат луѓето, како и да откријат нешто скриено во врска со нивниот карактер.