Пенесто кафе со путер и колаген протеини

Здраво кафе, совршено за студен ден

Потребни состојки:
  • 300 милилитри свежо подготвено црно кафе
  • 2 лажички органски путер
  • 1 лажичка кокосово масло
  • 1-2 лажички колаген протеин во прав
  • 1/1 лажичка екстракт од ванила
  • Прстофат морска сол
  • Цимет, морско оревче или ѓумбир (по желба)
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер. Матете на максимална брзина 30-60 секунди или сè додека не добиете густа и пенеста мешавина. Уживајте веднаш!

Чоколадо, кафе и протеини: Пробајте го и ова фрапучино за сите спортисти!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар