Чоколадо, кафе и протеини: Фрапучино за сите спортисти

Здраво, вкусно и енергетско

Чоколадо, кафе и протеини: Фрапучино за сите спортисти

Потребни состојки:
  • 180 милилитри свежо подготвено еспресо
  • 230 милилитри бадемово млеко (или друг вид млеко по ваш вкус)
  • 1 лажица протеини во прав со вкус на чоколадо
  • 1 замрзната банана
  • Лед (по желба)
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете сè додека не ја добиете посакуваната густина. Ако сакате, декорирајте со шлаг пена или чоколаден сируп. Имајте убав викенд!

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар