5 модели на чизми со коишто ќе зачекориме во есента оваа година

5 модели на чизми со коишто ќе зачекориме во есента оваа година

Каква радост! Конечно пристигна сезоната на затворените чевли што подразбира две нешта! Прво, време е да се почестите со нов пар чизми. Второ, веќе не мора да трошите толку многу време и пари за педикир! Ако се спремате за шопинг, погледнете ги најновите трендови за оваа сезона. Откријте кои чизми ќе бидат најчесто забележувани на улиците и за кои дефинитивно нема да згрешите доколку решите да инвестирате во нив.

Класични чизми на врзување

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monikh Dale (@monikh) on

Тие потсетуваат на 90-тите, и се идеален контраст на романтичните и женствените комбинации кои сигурно ќе ги носите следниве неколку месеци.

Чизми со четвртеста пета

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on

Ако трагате по чевли кои ќе бидат главниот акцент на секоја облека, тогаш овој модел е совршен за вас. Овие чизми едноставно нема да поминат незабележани.

Животински принт

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Hong (@thehautepursuit) on

Станува збор за чизми кои почнаа да владеат уште во текот на летните месеци, и ќе продолжат да се забележуваат дури и за време на постудените денови.

Чизми на платформа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by María Bernad (@maria_bernad) on

Ретро парчињата без сомнение се вратија на топ листите, а овој модел кој потсетува на 70-тите години ќе ви даде уникатна доза автентичност и впечатливост.

Чизми над колена

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brittany Xavier (@brittanyxavier) on

Иако ниските чизми во моментов доминираат, сепак во вашата колекција треба да има место и за класичните високи чизми со потпетици кои никогаш не излегуваат од мода.

Погледнете го и овој тренд кој конечно ја турна моторџиската кожна јакна во сенка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар