Летен фустан и чизми – најдобрата комбинација за преодниот период

Фустаните се едни од најпопуларните парчиња облека секое лето. Овој летен моден фаворит лесно се трансформира од дневен во вечерен изглед, па токму затоа многу жени во него најдоа совршена униформа за најжешките летни денови. Иако наскоро ќе се збогуваме со летото, фустаните ќе биде важен дел од нашата гардероба и од секојдневните комбинации во текот на есента.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aimee Song (@aimeesong) on

Комбинацијата на фустан и чизми секоја година се издвојува како една од формулите што сите обожаваме да ги носиме за време на преодниот период и која лесно се приспособува на секој стил и на секоја пригода. Оваа комбинација се истакна како совршен избор не само за последните летни денови, туку и за есенската сезона.

Кога станува збор за комбинацијата на фустан и чизми, нема правила – секоја комбинација остава впечатлив изглед, а подолу можете да најдете инспирација за вашите следните комбинации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by meganellaby (@meganellaby) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viktoria Dahlberg (@viktoria.dahlberg) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by meganellaby (@meganellaby) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viktoria Dahlberg (@viktoria.dahlberg) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Escudero (@collagevintage) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aimee Song (@aimeesong) on

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар