цвеќиња | Кафе пауза - Part 7

Колоритни водни цвеќиња направени од 65.000 рециклирани цедеа

Артистот Брус Манро е фасциниран од светлината и преку неговите дела сака да сподели позитивна енергија и среќа...

Брачен пар 26 години ја прекрива куќата со цвеќиња

Оваа прекрасна расцутена куќа е тотално прекриена со разнобојни цвеќиња, а е производ од трудот и љубовта на еден британски брачен пар, кој ова го прави веќе 26 години.

Работи кои мажите ги прават во филмовите, но ретко и во реалниот живот

Филмовите се виновни за многу несреќни љубовни врски. А и како не би биле, кога во речиси секоја романтична комедија, главната актерка покрај себе го има најхрабриот херој, кој ги прави некои од овие работи...

Супердрвјата во Сингапур

Неверојатни дрвја во новиот парк на Сингапур кои ќе ве остават без зборови...

Ликвидни цвеќиња „замрзнати“ во времето

Фотографот Џек Лонг е автор на оваа прекрасна серија фотографии од ликвидни цвеќиња. За нивното создавање не е користен Фотошоп, туку само техника на фотографирање со кратка експозиција.
Датум: 03 јул 2012
, Автор:

Мотиви – колекција лето 2012

Природата стапува на сцена во летната колекција на Мотиви...

Цветен хороскоп

Цветниот хороскоп открива по нешто за секој од нас затоа што се смета дека душата на човекот се поистоветува со одредено цвеќе во зависност од датата на раѓање.
Датум: 03 јун 2012

Џиновски килим од цвеќиња

Неверојатен килим од скоро милион цвеќиња составен за само неколку часа...
Датум: 14 апр 2012
, Автор:

5 митови и вистини поврзани со сезонските алергии

Одвојте неколку минути и запознајте се со основните елементи на алергиите, неколку митови и вистини поврзани со нив, кои ќе ви бидат од голема корист...
Датум: 30 мар 2012
, Автор:

Во духот на пролетната еуфорија

„Со доаѓањето на пролетта, природата ни вели: Ајде да се забавуваме.“

Значењето на цвеќињата

Момци, пред да ја посетите цвеќарницата денес, проверете каква порака ќе ѝ испратите на вашата љубена со цветот кој планирате да ѝ го подарите.
Датум: 08 мар 2012