цвеќиња | Кафе пауза - Part 3

Не ви доаѓа да ги помирисате? Запознајте ја слаткарката од Берлин која дизајнира цветни торти

Креирајќи под името „Culinary Dots“, слаткарката Јулијана готви торти со најуникатни дизајни, меѓу кои во главен фокус се букетите од цвеќиња. Секоја торта е изработена толку прецизно, што секој детаљ е запазен, па дури и тешко е да се поверува дека тие можат да се јадат!

Направете сами: Уникатен букет од цвеќиња

За да имате прекрасен и креативен букет, не мора да трошите голема сума пари, туку бидете креативни и направете го сами.

Поучна приказна: На другата страна од ѕидот

Една млада жена била многу горда на цвеќињата во нејзината градина...

Патување околу светот преку најубавите градини кои некогаш сте ги виделе

Отпатувајте во убавината на прекрасните градини низ светот!

6 добри работи кои доаѓаат со пролетта

Има неколку ситници кои ги носи пролетта и кои ги чинат оние мали задоволства за кои едноставно нема потреба да се разговара.

Пролетни маски за смартфони кои се составени од вистински цвеќиња

Зарем има подобар начин на кој можете да го украсите вашиот смартфон во текот на овие неколку месеци?

За дочекот на пролетта, момци ширум светот ја декорираат својата брада со цвеќиња

Многу мажи решиле да ја покажат својата возбуда така што ќе ја декорираат својата брада со разнобојни цвеќиња. Погледнете...

Жив накит кој расте додека го носите

Прекрасен симболичен подарок за сите невести.

Доколку сакате вашите цвеќиња да траат подолго, чувајте ги во млака вода

Секој сака цвеќето во вазната да трае што подолго, пред сè затоа што тоа го разубавува просторот.

Животни кои нашле време да уживаат во миризбата на цвеќињата

15 фотографии кои ни покажуваат дека и животните уживаат во миризбата на цвеќињата.
Датум: 19 јан 2016