06 септември 2012 | Кафе пауза

Светот на модата преку мудростите на нејзините најголеми креатори

„Креативноста доаѓа од конфликтот на идеи.“ – Донатела Версаче
Датум: 06 сеп 2012
, Автор:

Правила за раскинување

Сите знаеме дека раскинувањето никогаш не е лесно. Но, како и сè друго, така и тоа си има свои правила. Ако веќе претчувствувате дека се ближи крајот на врската, обидете се да се придржувате до следниве правила.
Датум: 06 сеп 2012

Топ 10 најгледани Јутјуб видеа на сите времиња

Од 300 милиони, па сè до над неверојатните 700 милиони прегледувања - погледнете ја листата на најпопуларните Јутјуб видеа...

Брачен пар 26 години ја прекрива куќата со цвеќиња

Оваа прекрасна расцутена куќа е тотално прекриена со разнобојни цвеќиња, а е производ од трудот и љубовта на еден британски брачен пар, кој ова го прави веќе 26 години.

Бојата на собата влијае колку често имате секс

Луѓето кои имаат виолетови спални соби имаат најмногу секс. Во просек тие неделно имаат 3,49 пати секс, што е значително повеќе за разлика од оние луѓе чии ѕидови на спалната соба и мебелот им се во друга боја.

Шокантни и неочекувани фотографии фатени со камерите на Google Street View

На фотографиите од Google Street View гледаме бебе оставено само надвор, тигар кој спокојно си шета по улица...