цвеќиња | Кафе пауза - Part 6

Пролет во Велика Британија

Погледнете како изгледа доаѓањето на пролетта во Велика Британија.

На вечера во тајна цветна градина во Франција

Надворешниот излгед на ресторанот најавува нешто, но гостите секако ќе останат занемени откако ќе ја видат волшебната атмосфера во овој ресторан.

Нежност, гламур и елеганција во новата пролетна колекција на Ели Сааб

Моделите се во боите на сите цвеќиња, почнувајќи од бела камелија, розова ружа, светла бугенвилеја, па сѐ до живописната зелена.

Книга: „Тајниот јазик на цвеќињата“ – Ванеса Дифенбо

Можеби не би ја избрале според кориците, но откако ќе ја прочитате, ќе се заљубите дури и во нив...
Датум: 15 јан 2014
, Автор:

Океан од жолти цвеќиња кој ќе ве остави без зборови

Убавината на жолтиот океан од цвеќиња кои полека се лулаат на нежниот ветар ни овозможува глетка која изгледа како да е од некој сосема различен свет.

Неверојатен портрет направен од 2.000 каранфили

2.000 каранфили, црвена прехрамбена боја и 20 часа подготовка. Тоа е сѐ што ѝ е потребно на младата талентирана уметничка Ред, којашто никогаш не користи четка.

Моден хит за оваа пролет: цветни чевли

Чевлите со цветни принтови се одлични за секоја девојка која сака да ја истакне својата женственост, уметничка природа и разигран стил на облекување.

Нова топ атракција во Дубаи – огромна цветна градина која го одзема здивот

„Дубаиското чудо од градина“ се состои од 45 милиони цвеќиња наредени во вид на мозаици, разни шари и форми.
Датум: 03 мар 2013
, Автор:

Воодушевувачки дестинации за љубителите на цвеќиња

Иако сами по себе не важат за дестинации во вистинската смисла на зборот, полињата со лаванда, колоритните лалиња и ливадите со диви маргаритки нема да ве остават рамнодушни.
Датум: 01 дек 2012

Колоритни водни цвеќиња направени од 65.000 рециклирани цедеа

Артистот Брус Манро е фасциниран од светлината и преку неговите дела сака да сподели позитивна енергија и среќа...

Брачен пар 26 години ја прекрива куќата со цвеќиња

Оваа прекрасна расцутена куќа е тотално прекриена со разнобојни цвеќиња, а е производ од трудот и љубовта на еден британски брачен пар, кој ова го прави веќе 26 години.

Работи кои мажите ги прават во филмовите, но ретко и во реалниот живот

Филмовите се виновни за многу несреќни љубовни врски. А и како не би биле, кога во речиси секоја романтична комедија, главната актерка покрај себе го има најхрабриот херој, кој ги прави некои од овие работи...