цвеќиња | Кафе пауза - Part 4

8 одлични места кои треба да ги посетите ако сте во Амстердам!

Прекрасни канали, архитектура која го одзема здивот и неверојатна уметност - ова се само дел од причините зошто треба да го посетите...

Поларни мечки си играат и се забавуваат во цветни полиња

Навикнати сме да ги гледаме поларните мечки само на Арктикот. Па, затоа оваа фотосесија е едно големо освежување.

Уредување на просторот: Претворете ја спалната соба во совршено катче за одмор!

Со помош на овие едноставни совети преуредете ја спалната соба во совршеното место за одмор и релаксација!

Неверојатна уметност: Букет од рози кои горат!

Неколку уметници се решиле да направат нешто што претходно не било видено...

Цвеќиња кои стануваат проѕирни секогаш кога ќе заврне дожд

Погледнете ги овие неверојатни цвеќиња, чии лисја стануваат кристално чисти кога ќе стапат во контакт со вода.

Ѕирнете во фракталниот универзум на деталите од Силвија Кореда!

Фракталите се математички феномени кои имаат иста форма без разлика како ги гледате, дали ги делите, зголемувате или оддалечувате...

„Истурени“ цвеќиња внесуваат живописност во обичните градини

Многу луѓе сметаат дека цвеќињата ги освежуваат градините и на суптилен начин внесуваат боја животот...

Интересни летни трендови за очила за сонце претставени преку цвеќиња

Џастина Блејкни е девојка која од различни цвеќиња во нејзиниот двор во Лос Анџелес формира разни лица. Овој пат таа ги претставила трендовите за очилата за сонце.

Пролетна инспирација: 17 најубави бидермаери за вашата свадба

Еден од најважните елементи на секоја невеста ѝ е бидермаерот. А пролетта, освен што е одличен период за свадби, истовремено е и време во кое цвеќињата расцутуваат.

Пролетта пристигна: Неверојатни фотографии од црешови цутови ширум светот

Фотографии кои ќе ви ја исполнат душата со позитивна и пролетна енергија.