хулахопки | Кафе пауза

4 модели на хулахопки кои се апсолутен хит оваа сезона

Есента е на многумина омилено годишно време за правење модни комбинации заради можноста да носиме долги фустани, капути и чизми, а со ова доаѓа и употребата на хулахопките.
Датум: 03 ное 2019
, Автор:

Како правилно да ги комбинирате хулахопките и чевлите?

Денес хулахопките се важен дел од сечиј гардеробер...

Погледнете ги овие волшебни хулахопки што ќе ве претворат во вистински сирени!

Хулахопките се извонредно украсени со блескави камчиња, светкави цветови и детали со ѕвезден облик.

Забавни и невообичаени: Хулахопки кои создаваат впечаток дека сте тетовирани

Ви се допаѓа идејата за тетоважа, но не сакате да ја имате засекогаш? Тогаш вреди да ги погледнете овие хулахопки!

Нов моден тренд кој ќе ве освои: Рачно обоени омбре хулахопки

Се прашувате како да останете во тренд и во студените месеци? Нема подобар начин од рачно обоените омбре хулахопки!

Одличен трик за подолга трајност на вашите хулахопки

Тие одамна се многу повеќе од грејачи за нашите нозе, тие се стилски додаток кој се јавува во секакви варијанти и може да се комбинира на различни штосни начини. Единствениот проблем е нивната трајност.
Датум: 12 јан 2015
, Автор:

20 трикови кои ќе ѝ го поедностават животот на секоја жена

Овие трикови ќе ви го поедностават секојдневието, за вие да можете да се фокусирате на поголемите работи во животот.

Основни правила за носење на чизмите над колена

Чизмите над колена се повторно во мода, а тие го прават женското тело женствено и сензуално, но внимавајте, може и да погрешите, особено со визуелниот впечаток што го дават со комбинирање на погрешни парчиња.

10 трикови за вашата облека кои би требало да ги знаете

Сте се извалкале со црвено вино или ви останало жолто кај пазувите на омилената бела кошула? Без грижа, има решение.
Датум: 14 сеп 2014
, Автор:

Одличен трик за отстранување на дамките од дезодоранс на облеката

Сигурно ви се случило да се облечете за некаде и додека се гледате на огледало пред излегување да забележите дека имате бели дамки од дезодоранс под мишките.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

10 евтини работи што секоја девојка би требало да ги има

Еве 10 парчиња облека и модни додатоци кои ќе го сменат вашиот целокупен изглед, се разбира, на подобро.

Чудесни примени на лакот за коса

Покрај тоа што служи за зацврстување на вашата фризура, за да го задржи обликот во текот на целиот ден, лакот за коса има и многу други практични примени.
12