12 декември 2014 | Кафе пауза

Филм: Интерстелар (Interstellar)

Човештвото е родено на планетата Земја, но не мора да изумре на неа...

Поучна приказна: Како да препознаете човек кој навистина вреди?

Најважното нешто во комуникацијата е да се слушне она што всушност не е кажано...

Основни правила за носење на чизмите над колена

Чизмите над колена се повторно во мода, а тие го прават женското тело женствено и сензуално, но внимавајте, може и да погрешите, особено со визуелниот впечаток што го дават со комбинирање на погрешни парчиња.

Ексклузивно – Белешките на Лајла Грејс: Карма од Марија Јаневска

Лајла е млада девојка, полна со дух, елан и ентузијазам, дише со полни гради. Лајла е девојка како мене, тебе, твојата најдобра другарка, девојката која ја гледаш отспротива во автобусот, сосетката со која се поздравуваш секој ден во лифтот...
Датум: 12 дек 2014
, Автор:

Адвокатска ТВ драма: Reckless (Тенка линија)

Во прв план е напнатоста која предизвикува привлечност помеѓу двајца адвокати на спротивставени страни, но и напнатоста во рамките на полицијата, помеѓу корумпираните и чесните полицајци.
Датум: 12 дек 2014
, Автор:

Аеродром во Сингапур опкружен со неверојатна стаклена градина и водопад

Аеродромот во Сингапур наскоро ќе биде најубавото место за да се поминат неколку часа при менувањето на авиони.

Како да ги поедноставите врските во вашиот живот

Добрите врска не паѓаат од небо. Тие се градат од темел и потребни се волја, трпение и разбирање и од двете страни.

Зошто казината прават толку голем профит?

Коцкањето е многу профитабилен бизнис. Ако се знаат следните 3 факти, не е чудно да се сфати зошто.

Неостварената желба на Игор Џамбазов

Екипата од популарното ток шоу Еден на Еден на својот YouTube канал поставија две најави за епизодата со Игор Џамбазов која ќе биде вистинско врвно шоу!
Датум: 12 дек 2014
, Автор: