10 евтини работи што секоја девојка би требало да ги има

Понекогаш најевтините работи може да бидат оние кои се всушност и најнеопходни за секојдневните комбинации. Еве 10 парчиња облека и модни додатоци кои ќе го сменат вашиот целокупен изглед, се разбира, на подобро.

0-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima

1. Шнолички за прицврстување во боја

Неуредната фризура надополнета со шноли во разни бои наеднаш станува модерна.

1-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima 1.1-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima

2. Платнена чанта со везен амблем

Безвременска чанта што собира сѐ, особено кога имате многу обврски надвор од домот. Кога е во кул боја и со дискретен, а сепак впечатлив амблем, таа станува уште пошик.

2-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima

3. Старки

Кремасти, бели или црни, ова се патики за многукратна употреба и се секогаш добредојдени. Тие можат да бидат или високи или ниски, а одат одлично со „износена“ облека.

3-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima 3.1-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima

4. Апостолки во металик нијанса

Пар обични златни или сребрени апостолки ќе направат да блеснете во топлите летни денови.

4-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima 4.1-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima

5. Обична бела маичка

Овие маички одговараат со сѐ, од широки пантолони до класично макси здолниште. А ако сакате да експериментирате со пошироки варијанти, не плашете се да облечете машки модел.

5-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima 5.1-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima

6. Марама за на глава

Марамата може целосно да влијае на стилот и при наједноставните комбинации. Комбинирана со машка кошула и фармерки ќе изгледате како пин-ап девојка од 60-тите.

6-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima 6.1-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima

7. Панамски шешир

Поширокиот шешир со обод не само што целосно го крие вашето лице од сончевите зраци, заштитувајќи ја вашата скапоцена кожа, туку дава и ноншалантен изглед кој одлично ќе ја надополни вашата облека во летниот период.

7-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima 7.1-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima

8. Специфични хулахопки

Нетранспарентните хулахопки во смели бои или принтови го освежуваат изгледот, а можат и да му дадат топлина и скромност. На риги, пепито или карирани, овие принтови се класични и кул, додека јаките бои како темносината или аловата му додаваат друга димензија на монохроматскиот изглед.

8-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima 8.1-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima

9. Нежни златни детали

Мали примеси од злато ќе изгледаат прекрасно на вас без да бидете приморани да ограбувате банка.

9-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima

10. Тексас кошула

Класичната тексас кошула може да се носи секој ден бидејќи одговара со сѐ. Изгледа слатко наметната преку летно фустанче, а паметно кога сте облечени од глава до пети во џинс.

10-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima 10.1-10-evtini-raboti-shto-sekoja-devojka-bi-trebalo-da-gi-ima

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзин начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар