04 мај 2014 | Кафе пауза

10 евтини работи што секоја девојка би требало да ги има

Еве 10 парчиња облека и модни додатоци кои ќе го сменат вашиот целокупен изглед, се разбира, на подобро.

Брз домашен сладолед од јагода и банана

Замрзнат и сладок вкус за жешки денови
Датум: 04 мај 2014
, Автор:

18 незаборавни ресторани кои ќе ви овозможат уникатно искуство

Од високо кон небото, до длабоко под морето, погледнете ги наредниве 18 ресторани со уникатна околина кои се мелем за очите.

8 трикови со вода кои ќе ве остават без зборови

Погледнете ги овие одлични научни трикови кои ќе ве остават без зборови и ќе ве натераат уште веднаш и самите да ги пробате...