18 незаборавни ресторани кои ќе ви овозможат уникатно искуство

18 незаборавни ресторани кои ќе ви овозможат уникатно искуство

Од високо кон небото, до длабоко под морето, погледнете ги наредниве 18 ресторани со уникатна околина кои се мелем за очите. Без разлика дали се враќате назад во минатото или пак набљудувате до каде што очите ви дозволуваат, овие ресторани постојат само за да ви овозможат незаборавно искуство покрај вашиот вкусен оброк.

Ithaa Restaurant, Малдиви

Ithaa Restaurant, Малдиви

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар