13 септември 2017 | Кафе пауза

Одберете ѓердан и ќе ви кажеме 4 интересни детали за вашиот живот

Ви ветуваме дека ќе се изненадите од точноста на информациите и ќе се инспирирате да истражите уште многу повеќе скриени факти за себе.

Важно и за младоженците: Зошто невестите носат син детаљ на својата венчавка?

Нешто старо, нешто ново, нешто позајмено и нешто сино – е традиција до која и до ден денес на денот на венчавката се држат невестите.

Погледнете ги овие волшебни хулахопки што ќе ве претворат во вистински сирени!

Хулахопките се извонредно украсени со блескави камчиња, светкави цветови и детали со ѕвезден облик.

10 важни лекции за кои е потребен цел живот да ги научите

Не дозволувајте целиот живот да ви помине во обиди да станете подобра личност. Следете ги овие совети и бидете сведоци на можностите кои ќе ви се укажат.

Зошто треба да си ја знаете својата крвна група?

Таа иако може да влијае на целиот наш живот, повеќето луѓе не си ја познаваат својата крвна група.

Најголемата разлика помеѓу духовниот пат и духовното патување

Дали поимите духовен пат и духовно патување сте ги користеле како да значат едно исто нешто? Всушност, овие два поими значително се разликуваат еден од друг.

Погледнете го вашиот мал прст: Неговата форма открива многу важна работа за вас!

Одредете ја формата на вашиот мал прст и дознајте дел од вашата личност.

Интересни факти за Агата Кристи, најпознатата писателка на мистериозни романи

Таа остана запаметена како кралица на совршениот злочин, а нејзиниот роман „Убиството на Роџер Акројд“ како најдобриот криминалистички роман на сите времиња.

5 токсични навики кои ја уништуваат вашата среќа

Многу е лесно да ја саботирате вашата среќа а воопшто да не сте свесни за тоа...

Што ќе се случи ако престанете да мастурбирате?

Многу луѓе ги прв пат ги откриваат нивните сексуални желби преку мастурбацијата. Но, што се случува кога ќе се откажете со неа?

Искрено писмо до луѓето коишто чувствуваат дека го изгубиле своето „јас“

Сакате повторно да бидете такви какви што сте биле порано, но оковани сте и не знаете како да се ослободите.

10 љубовни закони што владеат во сите врски

Секоја љубовна врска со текот на времето се менува, а овие љубовни закони морате да ги почувствувате.
12